Chelsea in finala

Chelsea Londra s-a calificat în finala Ligii Campionilor pentru a doua oara in istorie, dupa ce a incheiat la egalitate, scor 2-2, meciul disputat marti seara, pe Camp Nou, in fata detinatoarei titlului, FC Barcelona, in semifinalele competitiei.

Cand a fost eliminat capitanul lui Chelsea, John Terry,am crezut ca meciul e gata.Barcelona in finala pentru a n oara.La pauza a fost 2-1 si Barcelona mai spera la calificare.In ultimele 10-20 minute au atacat frenetic si deja se observa obosoala pe chipul lor.Messi pe langa ca a ratat un penalty in minutul 49 a mai dat inca o bara.Pur si simplu apararea celor de la Chelsea semana cu un autobuz, iar Messi si compania nu puteau trece de el.Cireasa de pe tort a fost pusa de Torres in minutul 92 atunci cand toata echipa Barcelonei era in celalalt teren.S-a trezit singur cu portarul,i-a facut o fenta si gol.2-2.Chelsea in finala cupei campionilor.

Astazi se va decide a doua echipa dintre Real Madrid si Bayern care o sa mearga in finala alaturi de echipa londoneza.